Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sanalgazete.net

3 Milyon Çalışana Fırsat Yaratacak

3 Milyon Çalışana Fırsat Yaratacak
Spread the love

Diyanet-Sen Osmaniye Şube başkanı Adnan Yiğit, hükümet’in 3600 ek göstergeye ilişkin düzenleme hususunda açıklamalarda bulundu.

Başkan Yiğit açıklamasında; “Kamu çalışanlarının gözü 3600 ek göstergeye ilişkin düzenlemeye çevrildi. Ek gösterge düzenlemesini bekleyen binlerce öğretmen polis hemşire din görevlisi emekli dilekçesini beklemeye aldı. Meclis’e sunulacak teklifte statünün mü eğitim durumunun mu dikkate alınacağı konusunda formül aranıyor. Statüye göre belirlenirse eğitim durumu dikkate alınmadan tüm polis, hemşire ve din görevlileri 3600 ek göstergeden yararlanacak. Eğitime bakılırsa ek göstergeden sadece 4 yıllık üniversite, yüksek lisans mezunları faydalanabilecek. Hükümet lise mezunlarının kapsam dışı kalmaması için formül bulmaya çalışıyor.

KAPSAMLI ÇALIŞMA

AK Parti grubu yaklaşık 1.5 milyon öğretmen, polis, hemşire ve din görevlisini doğrudan ilgilendiren ek göstergeye ilişkin kapsamlı bir çalışma yapıyor. Memur-Sen de geçen hafta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u ziyaret ederek ek göstergeyle ilgili düzenlemenin bir an önce yasalaşması talebini dile getirdi.

GELİRLER ARTACAK

Düzenlemeyle hem görev ücreti hem de emekli maaşını önemli oranda belirleyen ek gösterge cetveli yeniden belirlenecek. Bundan emekli ikramiyeleri de etkilenecek. Zor koşullarda çalışanlara daha yüksek ücretler verilebilecek. Emekliler ve idarecilerin de düzenlemeden yararlanması bekleniyor. Sendikalar, yardımcı hizmetler sınıfına ek gösterge verilmesini, müdür kadrosunda çalışanların da ek göstergelerinin düzeltilmesini istiyor. Düzenleme, 3 milyon çalışana fırsat yaratacak” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ