FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Başkan Sözlü’den MHP Lideri Bahçeli’ye “Tarihi Halı”

Başkan Sözlü’den MHP Lideri Bahçeli’ye “Tarihi Halı”
Spread the love

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve eşi Zeynep Sözlü, MHP’nin kuruluşunun 50. yılı münasebetiyle Adana’ya gelen MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye Atatürk’e armağan edilmek üzere, 1927 yılında basılan ‘Bozkurtlu Türk Para’dan esinlenerek Nevşehir’de dokunan tarihi halıyı hediye ettiler.

MHP’nin 50. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri Adana’da gerçekleştirildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katıldığı etkinliklerin sonunda 50. Yıl Özel Yemeği’nde, yarım asrın anısına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve eşi Zeynep Sözlü tarafından Nevşehir’de el emeği, Türk düğümü ile dokunup üzerindeki bozkurt motifi ile o dönemde Atatürk tarafından bastırılan kağıt paradan esinlenilerek Atatürk’e hediye edilmek üzere hazırlanıp, bilinmeyen bir sebeple hediye edilemeyen halıyı, Bahçeli’ye hediye ettiler.

Başkan Sözlü hediyeyi takdim ederken “Hareketimizin 50. yılında 92 yıllık halı da liderimize yakışır” dedi.

ATATÜRK’E HEDİYE EDİLMEK ÜZERE HAZIRLANMIŞTI

1928 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e armağan edilmek istense de bilinmeyen nedenlerle armağan edilemeyen halı, İstanbul’da uzun yıllar koruma altında tutulmuştu. Durumdan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün haberdar olması ile Adana’ya getirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ