FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Müftü Tanrıkulu, Hizmette Hız Kesmiyor

Müftü Tanrıkulu, Hizmette Hız Kesmiyor
Spread the love

Göreve başladığı günden beri, görev yaptığı her ilçede, din hizmetinde hız kesmiyor.


Müftü Hasan TANRIKULU, ilçede Din Hizmetinde getirdiği hareketliliğin yanında personel ve vatandaşlar tarafından da sevilen bir müftü olmuştur. Personel Müftü Tanrıkulu’ nun hizmet hızına yetişmekte zorlanmaktadır.

Görev yaptığı tüm ilçelerde çok sayıda Kur’an Kursu ve Cami yapımında öncülük ederek din hizmetinde örnek gösterilecek müftü durumundadır.


Müftü Hasan Tanrıkulu, 2018 yılında görev yaptığı Bursa ili Keles ilçesine bağlı köyleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelerek mahalle toplantıları tertipledi. Müftü Hasan Tanrıkulu, köy kahvelerinde vatandaşlarla görüşüp, onların taleplerini dinliyor. Halkın dini konulardaki sorularına da cevap veren Tanrıkulu, “Müftülük olarak cami dışı sosyal faaliyetler yapıyoruz. Hedefimiz müftülüğümüzün ve Diyanet’in hizmetlerini tanıtmak, halkımızın beklentilerini yerinde tespit etmek. Cemaatimizle ve görevlilerimizle daha sıcak ilişkiler kurmayı arzu ediyoruz. Gittiğimiz her yerde halk bizi bağrına basıyor” dedi.

Ayrıca, üniversiteye kayıt yaptıran ihtiyaç sahibi öğrencilere müftülük olarak sahip çıkarak destek olmaktadır. 

Müftü Tanrıkulu, gençlerin geleceğimiz olduğunu ifade ederek, “Oku emri ile başlayan ve ilmi teşvik eden bir dinin mensupları olarak öğrencilerimize sahip çıkmak bizim vazifemizdir.

Türkiye Diyanet Vakfı Keles Şubesi olarak böyle bir hizmete yardımcı oldukları için vakıf yönetim kuruluna ve hayırsever Keles halkına teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Hizmette sınır tanımayan Müftü Tanrıkulu, ilçe müftülüğü hizmet binasının çevre düzenlemesini başlatarak, bakım onarım çalışmaları yaparak binaya ve çevresine temiz güzel yeni bir görünüm kazandırmak için yoğun çaba harcamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ