FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Öğrenciler ödev yaparken sakıncalı sitelere dikkat etmeli

Spread the love

Sömestr tatili bitti, milyonlarca öğrenci iki haftalık aranın ardından okul sıralarında döndü. Ödev yapma telaşına düşen öğrencilere, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) önemli uyarılar.

Öğrenciler ödev yaparken sakıncalı sitelere dikkat etmeli
Spread the love

Özellikle evdeki bilgisayarlarda filtreleme programları kullanılması gerektiğini açıklayan Bilgi Teknoloji Kurumu (BTK), çocukların ödev araştırırken, bazı tuzak sitelerin hedefi haline geldiğine dikkat çekti.

SAKINCALI SİTELERE DİKKAT

BTK’nın açıklamasında, “İnternet, bilgiye ulaşım için güçlü bir araçtır. Bugün birçok internet sayfası önemli kaynak ve bilgiler sunmaktadır. Öğrenciler çeşitli e-kütüphanelerden yararlanarak, uluslararası veya ulusal yayınları takip ederek ödev hazırlama, proje içeriği oluşturma ve bilgilerini artırma imkanı bulmaktadırlar. Çocuklar tüm bunların yanı sıra bilerek ve bilmeyerek pornografi, uyuşturucu, kumar, çeşitli silahlar, bomba yapımı ve dolandırıcılık yollarını içeren sitelerle karşılaşması ve doğal olarak bunları merak etmesi, dolayısıyla bu sayfaları incelemesi olağan bir durumdur. Çocukların internette gezinmek, okul projeleri için araştırma yapmak, oyun oynamak ve arkadaşlarıyla sohbet etmek için çevrimiçi olduklarında daha güvende olmalarını filtreleme programları ile sağlayabilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

Öğrenciler ödev yaparken sakıncalı sitelere dikkat etmeli

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ