FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
sanalgazete.net

Sağlıklı Yaşamaya Başlamak İçin 6 Neden

Spread the love

Aslında hepimiz sağlıklı yaşamamız gerektiğini biliyoruz; daha iyi beslenmeli, daha fazla hareket etmeli, televizyon/bilgisayar başında daha az zaman geçirmeli, daha çok gülmeli, daha fazla uyumalıyız… Tüm bunları hayata geçirmek konusunda ise çok fazla başarılı olamıyoruz. Sağlıklı bir yaşama adım atmak için 6 nedeni sıraladık. Bu nedenlerin sizi sağlıklı yaşamak için motive etmesini diliyoruz!

Sağlıklı Yaşamaya Başlamak İçin 6 Neden
Spread the love

1. Sık sık hastalanmayacaksınız

Çok sık grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanıyor ve genel olarak sağlığınızla ilgili sorunlarınız olduğunu düşünüyorsanız beslenme düzeninize bir göz atın. Daha iyi beslenmek sizi hastalıklara karşı korur.

2. Günümüz problemlerini önleyeceksiniz

21. yüzyıl hastalıklarının çoğu yanlış beslenme ve hareketsiz yaşam kaynaklı; şeker, yüksek tansiyon, kanser… Tüm bu hastalıklar kötü alışkanlıklar ve düzensiz bir yaşam tarzından kaynaklanıyor. Sağlıklı yaşam tarzı benimsediğinizde kendinizi bunlardan koruyabilirsiniz.

3. Yan etki olarak kilo kaybı

Ne yediğinize dikkat etmeye başladığınızda ve daha fazla hareket ettiğinizde diyet yapmaya gerek kalmadan kilo verdiğinizi göreceksiniz.

4. Enerjiniz artacak

Egzersiz yapmaya başladığınızda ve vücudunuz için doğru gıdalar tükettiğinizde enerjinizin arttığını hemen hissedeceksiniz.

5. Daha iyi uyuyacaksınız

Vücudumuz bir makineye benzer. Eğer iyi bir yemekle yakıt verirseniz ve ihtiyaç duyduğu aktiviteleri yaparsanız sorunsuz çalışır. Bu durum uykunuzu da etkiler. Kafanızı yastığa koyduğunuzda uzun uzun dönüp durmak yerine, dakikalar içinde uykuya dalabilirsiniz.

6. Daha güçlü olacaksınız

Düzenli olarak egzersiz yaptığınızda, artan kas kütleniz sayesinde sadece ağır şeyleri kaldırabilme konusunda güçlenmezsiniz. Aynı zamanda kalbiniz güçlenir, vücudun kardiyo sistemi daha iyi çalışır. Tüm bunlar kendinizi fiziksel ve ruhsal olarak daha güçlü hissetmenizi sağlar.

MAHMURE ÖZEL

Yayın tarihi: 28.12.2018

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
WhatsApp chat