FLAŞ HABER

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Sanalgazete.net

Siirt’te bulunan petrol görüntülendi

Spread the love

Siirt’te jeotermal tesis çalışmaları kapsamında sondaj çalışması yapılan kuyuda petrole rastlanması, görenlere sevinç yaşattı.

Spread the love

Ilısu Barajı’nda su altında kalacak olan Siirt’teki Billoris Kaplıcası’nın yeni yerleşim alanına taşınması için İl Özel İdaresi tarafından çalışmalar sürerken, alandaki termal suyun temin edilmesi için Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi’nde, 2 yıla aşkın süredir sondaj çalışması sürüyor.

SU ARARKEN PETROL BULUNDU

Siirt Özel İdare Müdürlüğü tarafından, kent merkezine 10 kilometre mesafede önceki gün yapılan termal su arama çalışmaları sırasında, petrol bulundu. Bunun üzerine ekipler, çalışmalara ara verdi.

Siirt’te bulunan petrol görüntülendi VİDEO

715 METRE DERİNDE

Siirt İl Özel İdare Müdürü Hifzullah Canpolat, “Tarihi Billoris Kaplıcamız suyun altında kalacağından, bizler bu kaplıcayı daha modern bir yere taşıyoruz. Kaplıca suyunu bulmak için müdürlüğümüz bünyesinde özel bir sondaj firmasına verildi ve bu firma sıcak su araması yapmaya başladı. Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi’nin arka kısmında çalışan ekipler, sıcak su ararken 715 metrede petrol bulduğunu bizlere bildirdi. Bulunan petrolü, ölçeğinin yapılması için biz de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na gönderdik. Orada çıkacak sonuca göre petrol arama çalışmalarına karar verilecek.” dedi.

Siirt'te bulunan petrol görüntülendi

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ